Аромати природи у стравах і не тільки…

Аромати природи у стравах і не тільки…

Більшість людей сприймають спеції як добавку та приправу до їжі, однак і не підозрюють про те, що деякі з них можуть чинити величезний позитивний вплив і на здоров’я людини.

Багато спецій насичені вітамінами, антиоксидантами і при додаванні їх в їжу значно підвищують її цінність. Крім того, при правильному використанні спецій, можна значно скоротити споживання солі та цукру при приготуванні деяких страв, що обов’язково позначиться позитивним чином на здоров’ї.

Ви більше ніколи не зможете плоско дивитися на спеції, після того, як прочитаєте в цій статті про найбільш недооцінені спеції та трави.

Кайєнський перець

Рослина, яка може застосовуватися у різному вигляді, не має яскраво вираженого смаку, надає стравам пікантності та гостроти. У недозрілому вигляді ця спеція відома як «пепероні». Прийнято вважати, що батьківщиною цієї спеції є острів Ява та Південна Індія. Саме тому національні страви цих країн є настільки специфічними. Крім усього іншого, ця спеція має напрочуд широкий спектр корисних властивостей.

Найвідомішою властивістю є в ній те, що вона термогенна, тобто збільшує швидкість метаболізму в організмі людини, що призводить до більш швидкого спалювання калорій. Плюс до всього, кайенський перець добре допомагає при застуді та сухому кашлі, пригнічує апетит, що дуже актуально для тих людей, які перебувають у процесі схуднення.

Шалфей
Батьківщиною цієї чарівної рослини є Південна Європа, хоча вона досить невибаглива, щоб рости всюди. Його смакові якості настільки багаті, що кулінари застосовують його у всіх видах страв: м’ясо, риба, супи, салати, гарніри, десерти і навіть у виноробстві. Але крім цього, шавлія здатна покращувати пам’ять і дуже корисна для людей, які страждають на хворобу Альцгеймера.

Ця трава багата на антиоксиданти і відмінно бореться з різними запаленнями, ангіною, трахеїтом, ларингітом, бронхітом і так далі. А древні римляни використовували ванни та чаї з шавлії для загального зміцнення організму.

Аніс

Аніс використовується в основному для приготування страв середземноморської кухні, десертів і напоїв. Має різкувато-солодкий аромат. Батьківщиною цієї пряності вважають країни Середземномор’я. Аніс має настільки яскравий смак і запах, що його не рекомендують змішувати з іншими прянощами. Родзинкою грецького виноробства вважають анісове вино. Дуже поважали корисні властивості анісу давньогрецькі лікарі Гіппократ та Теофраст.

Ця рослина добре допомагає при кашлі, полегшує нудоту, покращує травлення, знімає біль у горлі. Також має заспокійливі властивості.

Годуючим матерям корисно для поліпшення лактації.

Марка або орегано

Це дуже невибаглива рослина, яка росте практично скрізь і в Європі, і в Азії, і в Південній та Північній Америці.
Сьогодні вже ніхто точно не зможе сказати, яка частина світу є батьківщиною цієї приправи. Здавна її використовували і в Стародавній Греції, і Київській Русі, що зустрічається в рецептах національних турецьких, індійських страв та ще багатьох інших країн.

Ця універсальна пряність використовується у приготуванні м’яса, риби, супів, салатів, італійської пасти та безалкогольних напоїв.

Крім смакових якостей цієї рослини, слід зазначити і її лікувальні властивості. Ця трава позитивно впливає на імунну систему та допомагає боротися з інфекціями та вірусами завдяки вмісту в ній вітаміну С та антиоксидантам. Має антимікробні та протизапальні властивості.

Застосування материнки значно прискорює процес лікування респіраторних захворювань та захворювань шлунково-кишкового тракту. Окрім іншого, фахівці стверджують, що застосування материнки полегшує біль під час менструального циклу.

Related posts