Дієта для лікування шлунка

Дієта для лікування шлунка

Біль у шлунку заважає повсякденному життю. Якщо вона з’являється досить часто, варто подумати над раціоном харчування. На ранніх стадіях уникнути тяжкого захворювання шлунка допоможе дотримання лікувальної дієти.

< p> Печія, підвищена або знижена кислотність, гастрит не тільки неприємні та болючі, вони можуть спровокувати розвиток більш серйозних хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту. При перших симптомах слід звернути свою увагу і негайно приступити до лікування. Різні лікарські препарати, що борються з печією або сприяють травленню, знімають лише біль і симптоми, найчастіше залишаючи хворобу, що починається, розвиватися далі. Згодом такий занедбаний стан може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Якщо ви відчули незвичний тягар у животі або з’явилися болі після їжі, відпочиньте. Не займайтеся важкою роботою, дозвольте вашому шлунку впоратися зі своїм завданням. Причиною хворобливих спазмів у животі може стати стрес. Не перевтомлюйтесь, спіть певний час, менше хвилюйтеся.

Якщо відпочинок не допомагає, і біль у шлунку стає для вас частим явищем, змініть свій звичайний раціон, хоча б на якийсь час. Приберіть зі звичного меню жирне, солоне, гостре, важку їжу (м’ясо, сир, копченість), борошняне, солодке, а також молочне. Така їжа перевантажує шлунково-кишковий тракт, посилюючи ваш стан.

Їжу слід приймати в один і той же час щодня через рівні проміжки. Оптимально має бути три прийоми їжі з інтервалом о четвертій годині. Саме стільки часу потрібно шлунку для повного перетравлення їжі. При цьому необхідно повністю виключити перекушування.

Не забувайте випивати близько двох літрів рідини щодня. Пам’ятайте, що востаннє воду можна випити за півгодини до їди, і знову лише через дві години після. Зайва рідина зупиняє процес травлення, доки повністю не всмокчеться.

На ранніх стадіях захворювання шлунка достатньо дотримуватись деякого часу дієти. На сніданок прийміть за правило їсти вівсянку на воді із фруктами або сухофруктами. Можна додати до ранкового раціону жменю горіхів за кілька тижнів дієти.

На обід слід вживати свіжі супи на овочевому бульйоні. Знизьте споживання м’яса, воно перетравлюється довго та з сильним підвищенням кислотності. Цілком виключіть покупні ковбаси, копченості. Хліб слід їсти дводенний або засушити в сухарях.

Вечеря необхідно проводити не пізніше, ніж за дві години до сну. Їжте варені овочі, каші на воді. Фрукти слід їсти окремо від овочів, оскільки вони перетравлюються швидше. Найкращий час для фруктів – сніданок, організму потрібно багато вуглеводів для продуктивної роботи вдень.

Кілька тижнів дієти допоможуть вам зняти запалення зі шлунка. Однак у разі, якщо біль відновиться знову, не відкладайте візит до гастроентеролога. Лікар зможе поставити точний діагноз, призначити відповідне лікування у вигляді дієти та лікарських препаратів.

Якщо раніше ви вже мали загострення шлунка, слід дотримуватися дієти постійно. Легка їжа, розділена за часом прийому, дозволить уникати загострень надалі.

Related posts