Операція з видалення пупкової грижі лапароскопічним методом

Операція з видалення пупкової грижі лапароскопічним методом

Анатомічні передумови та лікування пупкової грижі

Коли розвивається пупкова грижа, це викликає у людини масу неприємних симптомів. Утворення призводить до естетично непривабливого випинання черевної стінки в області пупка, а внутрішні органи виходять зі своїх природних положень і потрапляють у грижовий мішок. Розповсюдженість патології пов’язана з природною слабкістю пупкової зони.

Лапароскопічна хірургія дозволяє швидко позбавитись пупкової грижі й нормалізувати стан пацієнта. Вона не є класичною операцією, адже не передбачає проведення великих розрізів черева. Доступ до грижового мішка можна отримати шляхом виконання невеличких проколів. Для зміцнення стінок черева встановлюють сітчастий імплант, який швидко приживається в організмі.

Коли варто звернутись до лікаря

Формування пупкової грижі не може лишитись непоміченим, адже випинання стінки черева добре візуалізується. З плином часу утворення лише збільшується у діаметрі, а викликані цим болі стають більш нестерпними. Не варто терпіти, адже чим довше затягувати з лікуванням, тим тривалішим буде відновлення.

Консервативне зупинення розвитку грижі обмотуваннями чи медикаментозними засобами неможливе. Тільки хірургічне втручання дозволяє позбутись неприємного утворення. Не варто боятись цієї процедури, адже вона майже безболісна і проходить швидко.

Як підготуватись до втручання

Операцію на пупковій грижі називають герніопластикою. Перед лапароскопічним втручанням проводять стандартний набір діагностичних процедур:

  • клінічні аналізи сечі та крові;
  • вивчення системи згортання крові;
  • УЗД черевної порожнини;
  • МРТ та КТ.

Отримання розгорнутої інформації про розміри пупкової грижі та місця розташування внутрішніх органів дозволяє грамотно підійти до оперативного втручання. Хірурги покроково розплановують, яким чином буде проходити процедура. Операція проводиться при місцевій анестезії, пацієнту варто утриматись від вживання газоутворювальних продуктів за декілька днів до хірургічного втручання.

Хід проведення операції

Лапароскопія передбачає виконання декількох проколів на череві пацієнта розміром до 10 мм. Через них вводять троакари та мініатюрну камеру спостереження. Лікар знаходить і оглядає грижовий мішок, розсікає його очеревину. Для зміцнення черевної стінки встановлюють полімерний протез шириною три сантиметри від центру грижових воріт.

Після проведення усіх маніпуляцій операційне поле оглядають і при відсутності кровотечі зашивають очеревину, виймають троакари. На проколи достатньо накласти пластир або декілька швів, вони швидко загоюються без рубців. Тривалість післяопераційного перебування у стаціонарі становить 1-2 дні.

Джерело: bilyak.com.ua.

Related posts